• Facebook Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Youtube Kanalımız
  • İnstagram Sayfamız
  • Site RSS

Patent

Patent Nedir?

Patent tescili, en genel hali ile toplumun refah seviyesini arttırmak için teknolojik yeniliklerin/buluşların hayata geçirilmesi ve buluşçulara hayata geçirilen teknolojik yenilik/buluşun belli bir süre için tekel hakkı sağlanmasıdır. Özetle patent tescili ile koruma altına alınan buluşlar buluşçusu için 20 yıllık üretim ve/veya lisans verme konusundatekel hakkı oluşturmaktadır.

Dünya üzerinde yeni olup tekniğin bilinen durumunu aşan ve sanayiye uygulanabilen buluşlar patent tescili korumasından faydalanır. Patenti alınan buluşlar tescil sahipleri için buluşun üretilmesi ve/veya üretimi için lisans verilmesi konularında tekel hakkı oluştururlar.

Patent Kanunu, geliştirilen buluşları, yenilikleri ve AR-GE çalışmalarına ait yöntemler için gerekli korumayı sağlamaktadır.

Patent Ofisi

Patent/faydalı model tescili ile ilgili konularda profesyonel bir servise mi ihtiyacınız var?
İletişim hattımız olan (0555) 550 00 05’i arayın veya info@gozlempatent.com.tr adresinden yazın. 15 yıl boyunca tüm müşterilerimize yaptığımız gibi patent tescil yolculuğunuzda size yardımcı olmak için Gözlem Marka Patent Ofisi temsilcileri ile temas kurabilirsiniz.

Gözlem Marka Patent Ofisi, patent yolculuğunuzda sizinle birlikte yol alır.

Copyright © 2004 - 2024 www.gozlempatent.com.tr Tüm hakları saklıdır. Yazılım hakları NF Web Tasarım’a aittir.